Dünyanın En İyisi Messi 

Dünyanın En İyisi Messi 

LionelMessi Kimdir? 

Arjantinli Messi aile çevresinde Leo adıyla bilinir ve 24 Haziran 1987 tarihinde doğmuştur. Messi günümüzde hala devam eden futbol camiasında büyük bir üne sahiptir. Messi kariyerinin ilk yıllarında anneannesiyle maçını izlemeye gittiği bir mahalle takımında oyuncu eksikliğinden dolayı forma giymiş sonrasında da Newell Old Boys’ta oynamaya başlamış böylece futbol hayatına adım atmıştır. Messi daha küçük yaşlarında futbola olan yeteneği çevresindekilerin dikkatini çekmeye başlamıştır ve kariyerinin başında yılın futbolcusu ödülüne layık görülmüştür. Messi kariyeri boyunca La Liga şampiyonluğu, dört UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanmış ve adından söz etmiştir. İngiltere´de yapılan bir araştırmaya göre 21.yüzyılın en iyi futbol oyuncusu seçilmiş ve 2. Ronaldo olmuştur. 

Messinin Mücadelesi 

Messi küçük yaşlarda hormonal rahatsızlık geçirdi. Bu hormonal bozukluk vücudunun gelişmesini etkiliyordu. 

Messi´nin bu durumu onun moralini bozmuyordu ve ne kadar alt grupta da yer alsa mücadelesine devam etmekteydi. 

Messi hastane masraflarını karşılayamadığı için Arjantin’in RiverPlateFC’sinin kulübünde yer alamadı ve bu durumunda onu yıldırmadı ve İspanya`dan büyük teklif gelerek akademiye katılmıştır. 

Messi´nin Başarısının Sırrı 

Messi`nin başarısının en büyük nedenlerinden bir tanesi formuna dikkat etmesidir. Messi formuna dikkat ederek oyuna kendine verdiğini ve başarısının artmasına neden olduğunu söylemektedir. Messi her oyuna çıktığında midesinin bulandığını ve takıma konsantre olamadığını söylemiştir ve bunun için beslenme alışkanlıklarını değiştirmiş ve eskisinden daha formda olduğunu belirtmiştir. 

Aynı zamanda onda eşine nadir rastlanan bir futbol yeteneği bulunmaktadır. Hem çalışkanlık hem yetenek hem de La Masia’da yetişmesinden dolayı ortaya dünyanın en iyi oyuncusu ortaya çıkmıştır. Messi’nin içinde ukde kalan tek şey ülkesi Arjantin’le en azından bir Kupa Amerika kazanmasıdır. 1 kez dünya kupasında 3 kez de Kupa Amerika’da ülkesi Arjantin’i finale çıkarsa da final maçlarını kaybetmiştir. 

Başarıları 

  •  Kariyeri boyunca 4 UEFA Şampiyonlar Ligi, 
  •  3 UEFA Süper Kupa, 
  •  3 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 
  •  10 lig, 6 İspanya Kral Kupası,
  •  8 İspanya Süper Kupası, 
  •  1 İspanya Lig Kupası ve milli takımla 1 U20 Dünya Kupası kaldıran LionelMessi, toplam 36 kupaya sahiptir.

 

Messi`nin Ailesi Örnek Alınıyor 

Messi bilindiği üzere çocukluk aşkıyla 2017 yılında evlenmiş ve evlilik hayatıyla herkes tarafından parmakla gösterilir olmuştur. Messi ve eşi romantik ve mutlu bir evlilik hayatı sürmektedir. Messi hakkında utangaç ve içine kapanık olduklarını söyleseler de daha küçük yaşta Antonella’ya âşık olmuş ve hayatını onunla birleştirmiştir. Messi futboldaki başarısının beslenmeden sonra mutlu aile hayatına bağlamaktadır. Messi bu mutlu aile tablosunun tohumlarını, vücuduna kazımış ve futbol oynarken giydiği kramponlarında çocukların isimlerini yazdırmıştır. 

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.